Домой Последние новости Украины У Черкасах чоловік перед смертю заповів чималі статки церкві: його донька тепер...

У Черкасах чоловік перед смертю заповів чималі статки церкві: його донька тепер хоче судитися. ВІДЕО

63
0

У Черкасах чоловік перед смертю заповів чималі статки церкві: його донька тепер хоче судитися. ВІДЕО

Жителька Черкас Віра Шотник через суд хоче скасувати батьків заповіт на користь греко-католицької парафії. Успадкувати все майно мала вона, але по смерті батька з’ясувала, що перший заповіт на її користь уже не чинний. Бо є інший.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

У колишню кімнату свого батька жінка хотіла переселити доньку-школярку.

Ці шістдесят квадратних метрів колись отримала мама Віри. По смерті мами — квартиру навпіл ділила з батьком Федором Шотніком. Але ще за життя обох батьків — усе майно було переписано на Віру.

Та коли Віра намагалася вступити в спадщину — їй указали на двері. Усе майно — пів квартири та депозити — переписано на церкву.

Священик греко-католицької церкви Юліан Шеремета каже, що Федір Шотнік (нині покійний) кілька разів був у храмі і якось сам підійшов до нього зі щедрою пропозицією.

«Каже, я хочу зробити цей заповіт. Я його запитав за родину. Він зізнався, що з ними у поганих стосунках. Я консультувався з владикою … І було сказано, що якщо людині зручно, то ніщо не має права заборонити людині дати на церкву», — говорить він.

Донька Федора Шотніка поганих стосунків із батьком не заперечує. По смерті матері ситуація лише погіршилася. Але каже, що й батько її ніколи ревним вірянином не був.

«Так набожні люди себе не поводять. У нього були приступи агресії. Мені здається, що Шеремета просто скористався ситуацією …дідом, який був психічно не врівноваженим: то агресивний, то нормальний, то десь заблудить, то просвітлення є», — упевнена жінка.

Через півроку як її батько захворів і не виходив із дому — на порозі квартири з’явився отець Юліан.

«Він ходив, тому що заповіт на руках і він не знайомився зі мною — шо це за сім’я, як ми живем з батьком. Він просто ходив і дивився, чи батько живий, бо у нього заповіт на руках і йому треба не просрочити півроку», — говорить Віра.

Своєю чергою священик постійно наголошує, що спадок отримує не він, а парафія. Донька хоч, і говорить про серйозні проблеми зі здоров’ям, але на обліку в психдиспансері її батько не стояв.

Практика оскарження заповітів не велика і фактично не реальна. Хіба рідні доведуть, що людина на час складання заповіту приймала ліки, які могли впливати на розуміння ситуації. Нотаріус Ірина Петрова каже, що адекватність людини перевіряють хоч і візуально, але ретельно.

Як парафія розпорядиться майном — половиною квартири і, за словами панотця, понад пів мільйоном гривень на депозиті — церковники ще не знають.

Греко-католики вже шостий рік за капличкою будують храм. Звели тільки стіни. У жінки тепер квартирне питання відкрите. Заплатити половину вартості — орієнтовно 15 тисяч доларів — нічим. Продати й розділити з церквою — на цей залишок жінка з донькою теж нічого не купить.