Облаштування спальні — правильний підхід

232

Спальня – сама інтимна кімната в будинку, в якій ми хочемо відчувати себе абсолютно комфортно і невимушено. Ніщо не повинно напружувати, дратувати і викликати незручність, адже в спальні ми відновлюємо свої фізичну і психічну енергії, витрачені за день, для того, щоб зранку знову бути повними сил і готовими до нових звершень. У спальні ми так само частіше, ніж де-небудь, займаємося любов’ю і даємо паросток життя наступному поколінню.

Найбільш комфортна для відпочинку спальня середніх розмірів, щоб не виникало ні відчуття тісноти, ні навпаки, безкрайніх незатишних просторів. Звичайно, взяти і змінити розміри вже існуючої кімнати навряд чи можливо, тому дане питання можна вирішити розстановкою меблів і інтер’єрними деталями.

Фен Шуй маленької спальні.

Що потрібно врахувати при плануванні спальні?
Маленька кімната стає просторіше, якщо в ній кількість предметів меблів зведено до необхідного мінімуму, кольору стін витримані в гамі світлих, пастельних тонів і містять дрібний малюнок або є однотонними, те ж можна сказати і про будь драпіруваннях, покривалі і шторах; підлога світлий, меблі підібрані невелика за розміром і світла. Яскравими, насичених кольорів, акцентами в маленькій спальні можуть бути подушки, невеликий килимок (якщо килим великий, майже на всю підлогу, то повинен бути досить світлим, з варіаціями на тему основних колірних рішень, застосованих в спальні), картина або якісь прикраси.

Фен Шуй великий спальні.

Щоб царська спальня не будила у вас королівське відчуття перебування у величезному і незатишному палаці, фарбуйте стіни цієї кімнати в насичені, глибокі, але не дуже яскраві, кольору, поставте масивну меблі, наприклад, велика шафа, або, другий варіант — розділіть кімнату на декілька зон: саму спальню, де буде стояти ліжко і тумбочки, і місце для господині дому з комодом, кріслом і туалетним столиком.
Інь і ян в спальні.

У спальні інь повинно переважати над ян, щоб сприяти розслабленню і відпочинку, що означає приглушене світло або можливість регулювати освітлення від яскравого до приглушенному, меблі з плавними формами без гострих кутів, м’які тони. Гарні невеликі яскраві предмети – нічник, декоративна подушка, дзеркальце — несучі якості ян в царство інь для уникнення апатії, радісного настрою вранці і стимулювання подружніх стосунків у випадку, якщо спальня належить парі.

Розташування предметів меблів в спальні по фен шуй.

Дверь в спальню повинна відкриватися всередину, щоб енергія ци вільно проникала в кімнату і насичувала її. Великі предмети, комод або ліжко, на приклад, не повинні перегороджувати вхід, щоб не перешкоджати течією енергії.Самий головний предмет кімнатної обстановки в спальні — звичайно ж, ліжко. І при розстановці меблів у цій кімнаті починати потрібно з визначення найбільш сприятливого розташування саме ліжка. Існує ряд правил фен-шуй, яким необхідно слідувати, щоб сон був здоровим і міцним:

  • ліжко не повинна стояти навпроти вхідних дверей і не варто спати ногами до виходу, так як такий напрямок асоціюється з виносом небіжчика.
  • Недобре, коли спинка ліжка виявляється під вікном, тобто ноги або голову сплячого біля вікна. Вважається також, що якщо протягом дня на ліжко потрапляють прямі сонячні промені, то постіль вбирає багато енергії ян і сон буде неспокійним.
  • Не ставте ліжко в кут, по кутах любить накопичуватися бруд не тільки видима, але і астральна, що може обтяжувати сон.

Слідкуйте за тим, щоб гострі предмети і кути меблів не були спрямовані на сплячих, а люстра не звисала над ліжком. Крім того, різнорівневі стелі і балки теж тут неприйнятні – можуть погіршувати здоров’я. Балка, що проходить по стелі прямо над серединою ліжка подружжя здатна призвести до натягнутих відносин, сварок і розлучення.

Не варто вішати що-небудь велике і важке на стіни, до яких притиснута ліжко. Людина підсвідомо турбується, що предмет може впасти на нього і позбавляється міцного сну.