Домой Последние новости Украины За 4 дні – понад 28 тисяч голосів: українці підтримали петицію про...

За 4 дні – понад 28 тисяч голосів: українці підтримали петицію про скасування військового обліку для жінок

114
0

За 4 дні – понад 28 тисяч голосів: українці підтримали петицію про скасування військового обліку для жінок

На сайті Офісу президента України зареєстрували електронну петицію з вимогою скасувати наказ Міністерства оборони від 11 жовтня 2021 року № 313 щодо військового обліку для жінок. За чотири дні вона набрала понад 28 тисяч голосів, необхідних для її розгляду главою держави.

Петицію №22/130110-еп зареєстровано 23 грудня і зараз її підтримали понад 28 тисяч громадян. Авторкою ініціативи є Яна В’ячеславівна Рашевченко. Згідно з декларацією від 29 вересня 2020 року громадянки за таким же ПIБ, вона є провідним спеціалістом відділення офіцерів запасу і кадрів Індустріального районного військового комісаріату міста Харкова.

«Начебто змінився лише Перелік, але згідно з ним майже усі жінки нашої держави повинні бути військовозобов’язаними. Це неподобство!!! Жодного суспільного обговорення. Жодних підготовчих заходів. Жодного перехідного періоду та роз’яснень щодо механізму реалізації», — йдеться у тексті документу.

Наразі реакції Зеленського на петицію немає. Її статус на сайті голови держави — «очікує на розгляд». Згідно з чинним законодавством, протягом трьох робочих днів після набрання необхідних 25 тисяч голосів Офіс президента має повідомити про початок розгляду петиції.

17 грудня набув чинності наказ Міністерства оборони, згідно з яким жінки низки професій повинні будуть стати на військовий облік.