Домой Последние новости Украины Путіна спитали, чи нападе він на Україну: що відповів

Путіна спитали, чи нападе він на Україну: що відповів

114
0

Путіна спитали, чи нападе він на Україну: що відповів

Президент Володимир Путін назвав «провокаційним» питання журналіста про те, чи має намір Росія нападати на Україну, і заявив про миролюбність своєї країни.

«Це питання провокаційне. Росія здійснює миролюбну зовнішню політику, але має право гарантувати свою безпеку в середньостроковій та віддаленій перспективі», — сказав Путін, виступаючи на пресконференції після переговорів із прем’єр-міністром Греції у середу 8 грудня.

Президент Росії додав, що це він і обговорює з усіма партнерами, включаючи президента США Джо Байдена, з яким вчора мав відеорозмову.

«Нас не може не непокоїти перспектива можливого прийняття України в НАТО, тому що за цим безумовно наступить розміщення військових контингентів, баз і загрозливої для нас зброї», — сказав Путін.

На його думку, такої його відповіді буде «достатньо» на «сьогоднішній день». Президент Росії сподівається, що «хоча б на цей раз» їхню занепокоєність почують.

«Хоча досі, протягом попередніх десятиліть, ми не раз говорили і просили цього не робити, але інфраструктура НАТО неминуче наближалась до наших кордонів», — додав Путін.

Путін також заявив, що у розмові з Байденом нібито домовилися створити «структуру» для взаємодії щодо безпекових питань у контексті розширення НАТО. Він натякнув, що це робиться для врахування зауважень Росії.

«Свої позиції Росія підготує протягом тижня, ми передамо їх американській стороні. Домовились, створити структуру, яка зможе цим займатися», — заявив Путін.