Домой Последние новости Украины Волинські селекціонери винайшли новий сорт пшениці з високою врожайністю

Волинські селекціонери винайшли новий сорт пшениці з високою врожайністю

162
0

Волинські селекціонери винайшли новий сорт пшениці з високою врожайністю

У зв’язку зі змінами клімату волинські вчені постійно займаються селекцією та розведенням зернових культур, які будуть витривалими для кліматичних умов в різних регіонах країни.

Про це в ефірі телеканалу ГІТ розповіла Оксана Пузняк — заступник директора з наукової роботи Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства НААН України.

Досліди проводяться разом із селекціонерами з Миколаївського аграрного університету, які роблять схрещення сортів і перекидають нашим науковцям, а наші роблять це між своїми сортами.

«У зв’язку з тим, що ми помінялися кліматами, — з посмішкою розповідає Оксана Пузняк. — В них мокріше, в нас сухіше — то робимо унікальні сорти. В нас є пшениця «Ніка поліська», яка цьогоріч проходила сортовипробування по всій Україні і показала досить хороші показники».

За словами Оксани Пузняк, науковці отримали інформацію, що цей сорт дав гарні врожаї як на заході та в центрі, так і на півдні та сході України. Загалом же, потенціал «Ніки поліської» при хорошій технології і системі удобрення може бути навіть до 10 тон з гектара.

Крім того, волинські вчені мають генетичну колекцію та проводять селекційну роботу по озимому та ярому тритикале. На даний час проходить сортовипробування сорту «Довбушанське» і вже є перші позитивні відгуки про нього.