Домой Последние новости Украины Вакцинація не примусова, а обов’язкова: луцький адвокат пояснив, чи порушуються права людини

Вакцинація не примусова, а обов’язкова: луцький адвокат пояснив, чи порушуються права людини

99
0

Вакцинація не примусова, а обов’язкова: луцький адвокат пояснив, чи порушуються права людини

В Україні вакцинація не примусова, а обов’язкова. Ці поняття є різними, – вважає луцький правозахисник Олег Огородник.

Про це він розповів у коментарі Інформаційному агентству Волинські Новини.

«В Україні вакцинація не є примусовою, а обов’язковою, бо примус – це коли людину доставили без її згоди до центру вакцинації та вкололи без її погодження. Можна говорити, що вакцинація є обов’язковою для деяких працівників. Зокрема в сфері освіти, де щепленими мать бути 80% трудового персоналу, якщо це «жовта» чи «помаранчева» зона, і 100% – якщо «червона», – наголосив адвокат.

Він зазначив, що поряд із цим щеплення фактично є обов’язком для цих працівників. Утім зауважив, що якщо мова про, власне, примус, то змушувати людей робити щеплення не може ніхто.

«Знову ж таки їх ніхто не може змушувати. Але якщо ти не вакцинуєшся, то роботодавець може відсторонити тебе від роботи. Виникає питання законності цього відсторонення, але у судовій практиці такого поки не зустрічалося. Тому зараз складно сказати про те, наскільки це законно з точки зору судової практики», – каже юрист.

Водночас він зазначив, що у постанові Кабінету Міністрів не врахували інтереси людей, які мають протипоказання щодо вакцинації. Також не визначено, яку форму довідки видавати таким людям.

«Однозначно це має бути лікарська комісія, яка визначить, чи має людина протипоказання та дати якусь довідку», – сказав Олег Огородник.

Нагадаємо, в Україні уряд ввів обов’язкову вакцинацію проти коронавірусу для громадян певних професій.