Домой Последние новости Украины Розповіли, чому на Волині зараз не видають бебі-боксів

Розповіли, чому на Волині зараз не видають бебі-боксів

78
0

Розповіли, чому на Волині зараз не видають бебі-боксів

Спочатку були пакунки малюка, потім – гроші, а тепер – можливість вибору між ними. Таку ініціативу нещодавно запровадив уряд. Щоправда, не врахували: бебі-бокси закінчилися. На Волині – ще півроку тому.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

“Останні бебі-бокси поступили до нас десь приблизно в лютому місяці, їх було приблизно 200 штук. Ну і родів в місяць – приблизно 140, вони в квітні місяці закінчилися. Безумовно, кожен місяць ми подавали заявку на бебі-бокси в департамент соцполітики, але з лютого місяця ми не отримували”, – каже директор луцького пологового будинку Сергій Сябрук.

У березні останній бебі-бокс видали і в обласному перинатальному центрі.

“З того часу поставок бебі-боксів немає. Є лист від мінсоцполітики від 29 вересня про те, що проведені закупки бебі-боксів і їх постачатимуть в лікувальні заклади. На даному етапі ми очікуємо їх, поки що ніякої інформації про те, коли вони будуть і в якій кількості ми не маємо”, – розповідає медичний директор з неонатології волинського перинатального центру Микола Гнатів.

Замість бебі-боксу новоспеченим батькам видають грошову компенсацію. Щоправда, витратити її можна лише на необхідні малюку товари – такі, які містить бебі-бокс.

Втім, процедура отримання такої грошової допомоги дещо складніша, ніж бебі-боксів. Тоді як пакунки малюка видають безпосередньо в пологовому чи перинатальному, за грошима необхідно йти до департаменту соцполітики.

Нині ж лише такий варіант доступний для волинських мам. В департаменті соцполітики пояснюють: не було бебі-боксів, бо не проводили тендер. Але, кажуть, вже невдовзі в пологові будинки України знову доставлятимуть пакунки малюка. Поставку кількох сотень пакунків малюка очікують вже в жовтні.